PharmDr. Kamila Horníčková
Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Zdenka Morvai
Mgr. Ondřej Pleskot
Vaše zdravie je našou najvyššou prioritou. Počúvame vás a rešpektujeme vaše želania týkajúce sa starostlivosti o vaše zdravie. Či už potrebujete pomôcť s výberom správneho lieku, výživového doplnku alebo vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s konvenčnými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinkovou terapiou, Bachovými esenciami alebo homeopatiou.
Pavla HorákováV pracovných dňoch medzi 10. a 14. hodinou sa môžete s našimi lekárnikmi spojiť aj prostredníctvom online chatu.
V inom čase môžete našich lekárnikov kontaktovať prostredníctvom e-mailu- v tomto prípade očakávajte odpoveď v priebehu nasledujúcich 24 hodín (v pracovných dňoch).
Poradia vám nielen s konvenčnými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinkovou terapiou, Bachovými esenciami alebo homeopatiou.
Pavla HorákováV pracovných dňoch medzi 10. a 14. hodinou sa môžete s našimi lekárnikmi spojiť aj prostredníctvom online chatu.
V inom čase môžete našich lekárnikov kontaktovať prostredníctvom e-mailu- v tomto prípade očakávajte odpoveď v priebehu nasledujúcich 24 hodín (v pracovných dňoch).
Online sme každý
pracovný deň v 10-14 h
Medzi príznaky zápalu konečníka patria: časté alebo neustále nutkanie na vyprázdňovanie stolice, pocit plného konečníka, hlien a krv v stolici, kŕče a bolesť pri pohybe čriev, bolesť na ľavej strane brucha, bolesť v konečníku, hnačka.
Prvé známky tohto ochorenia sa obvykle začínajú objavovať medzi 15. a 25. rokom života alebo v období medzi 40. a 50. rokom. Môžu sa prejavovať ako šupiny, pľuzgiere alebo červené, zápalom postihnuté miesta na koži. Niekedy toto ochorenie prebieha akútne a po liečbe príznaky odznejú. Bohužiaľ však častejšie prejde do chronickej formy, kedy sa obdobia s príznakmi striedajú s obdobiami upokojenia. O kožu sa treba denne starať s vhodnými prípravkami.
Sprchovanie pri pásovom opare nevadí. Kožu sa odporúča opláchnuť čistou vlažnou vodou, jemne ju osušiť a nechať dýchať, poprípade natrieť hojivým krémom s obsahom zinku či tekutým púdrom, ktorý zmierňuje svrbenie.
Na lokálne použitie sú najlepšie gély a krémy, ktoré tlmia bolesť, opuch a zápal. Je možné užívať analgetiká aj vo forme tabliet. Ak by bol zápal väčšieho rozsahu, lekár môže v prípade potreby predpísať antibiotiká, aby sa infekcia nekontrolovateľne nešírila ďalej.
Zarastajúce nechty môžu mať mnoho príčin. Väčšinou ide o zle zvolenú, príliš úzku obuv alebo zlé strihanie nechtov. Niekedy je zarastanie nechtov dedičné. Nechty vo väčšine prípadov zarastajú na palcoch, preto pri výbere obuvi dbajte o to, aby vás nikde netlačila. Nechty na nohách strihajte dorovna (nie do oblúčika) tak, aby voľný okraj nechtu prečnieval prst. Ostrihané nechty by mali ideálne končiť cca 2 mm za bruškom prsta. Pomôcť môže aj odborná pedikúra. Tam majú s týmto problémom mnoho skúseností. Pokiaľ by bol necht extrémne citlivý, bolel, došlo by k začervenaniu a opuchu alebo by spod…
Áno, kombinácia je vhodná. Probiotiká podávajte s odstupom aspoň 3–4 hodín od antibiotík.
Bylinné prípravky, ako sú výťažky z koreňa pelargónie či prvosienky, tymiánu, eukalyptu a listov brečtanu, môžu pri akútnej bronchitíde zmierniť kašeľ a podporiť odkašliavanie. Pri tlmení kašľa môže pomôcť med rozpustený v teplom čaji. Nie je však vhodný pre deti mladšie ako jeden rok, pretože dojčatá môžu reagovať negatívne na niektoré baktérie, ktoré bývajú niekedy prítomné v mede. Využiť môžete tiež niektoré zo sirupov na vykašliavanie. V prípade, že sa problémy nemiernia, alebo sa zhoršujú, je potrebné obrátiť sa na lekára.
Snáď každá žena niekedy zažila problémy intímnych partií ako je pálenie, svrbenie alebo výtok. O to viac sú nepríjemné, keď vás postihnú na dovolenke. Teplo, častejší pobyt vo vode, vlhké plavky, dehydratácia – to všetko podporuje v sezóne vznik bakteriálnych či kvasinkových infekcií a zápalov, ktoré môžu prejsť až do k zápalu močových ciest. Najideálnejším riešením je predchádzať vzniku týchto gynekologických problémov. Máme pre vás pár rád, ako na to: Po kúpaní si na sebe nenechávajte mokré plavky. V teplom a vlhkom prostredí sa vyžívajú kvasinky. Ideálne je sa vždy prezliecť a zvoliť…
U novorodencov, malých bábätiek a dojčiat, ktoré ešte nie sú očkované, býva priebeh ochorenia najzávažnejší. Tieto deti ešte nevedia poriadne kašľať a záchvaty u nich môžu viesť k duseniu. Komplikáciou bývajú zápaly pľúc, encefalopatia, v najhoršom prípade aj úmrtie. Pri liečbe je zásadné podávanie antibiotík. Tie musia byť podané včas, ihneď v začiatkoch ochorenia. Antibiotiká zabránia množeniu a rastu baktérií, záchvaty kašľa ale nezmiernia. Ďalej je dôležitý dostatočný prísun tekutín a zvlhčovanie vzduchu, hlien prítomný v dýchacích cestách je možné odstrániť pomocou sprejov s morskou…
Hlien je hustá telová tekutina, ktorá má za úlohu zvlhčovať a chrániť sliznice pred patogénmi alebo pred kyselinou chlorovodíkovou obsiahnutou v žalúdku. Počas kašľa dochádza pri ochorení dýchacích ciest k zvýšenej tvorbe hlienu, v ktorom sa zachytávajú mikroorganizmy. Pri nadmernej produkcii sa treba hlienu zbavovať, pretože najmä v noci sa môže dostať do dolných dýchacích ciest. To isté platí aj v horných dýchacích cestách, kedy je hlien dôležitou súčasťou sliznice a podporuje obranyschopnosť týchto ciest. Zároveň je však potrebné chrániť sliznicu pred vysušením, ideálne dopĺňaním tekutín.…
E-knihy, které reagujú na často diskutovaná témy.
Zobraziť e-knihy
Najskôr sa musíte prihlásiť.
Pre zaslanie nového hesla je nutné zadať e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri svojej registrácii. Na tento e-mail vám pošleme odkaz, pomocou ktorého si budete môcť zadať nové heslo.